wtorek, 17 maja 2011

Karmiąca w koronkach czyli kup piękną bieliznę z rabatem !

Dziś kolejny post z serii "co w internetowych sklepach piszczy". Pomyślałam, że warto byłoby poszukać pięknej bielizny, bo przecież ciąża jak również okres karmienia to czas wielkich rewolucji w dekolcie. Kierując się zasadą, prezentacji tylko tych sklepów, których oferta podkreśla piękno przyszłej mamy, dbając nie tylko o jej komfort ale również o odczucia estetyczne postanowiłam przedstawić Wam bieliznę z internetowego sklepu MamBra. O całym przedsięwzięciu dowiedziałam się z kwietniowego programu Dzień Dobry TVN w którym wystąpiły współwłaścicielki sklepu Katarzyna Deskur i Magdalena Kokoszczyńska prezentując cudne staniki do karmienia, jednocześnie przedstawiając swoją firmę jako pomysł na kobiecy biznes.
Zajrzałam do sklepu i nie rozczarowałam się bielizna jest naprawdę śliczna, staniki do karmienia tak jak zauważyła Dorota Wellman prowadząca wywiad z Paniami, w niczym nie przypominają bezkształtnych namiotów w praktycznych kolorach. Bielizna zachwyciła mnie kolorami i pięknym wykończeniem, staniki uszyte są w ten sposób, że ozdobna koronka jest na wierzchu, natomiast w środku znajduje się delikatny, oddychający materiał. Biustonosze wyposażone są w wygodne klipsy otwierające miseczkę w taki sposób, że pierś nadal jest podtrzymywana ramiączkiem. 

 W sklepie znajdziemy dość wyczerpujący opis jak prawidłowo dobrać biustonosz, ponieważ w ciąży piersi są bardziej wrażliwe i zmieniają się nawet o kilka rozmiarów warto poświęcić im więcej uwagi dobierając nową bieliznę.Jeśli chodzi o biustonosze do karmienia to należy je kupować najwcześniej podczas ósmego miesiąca ciąży. 

Poleca się zakup rozmiaru z miseczką o jeden numer większą niż w biustonoszach noszonych do tej pory. Należy pamiętać o tym, że piersi powinny całkowicie mieścić się w miseczce i nie wychodzić poza jej linię, a materiał nie powinien w żadnym miejscu uciskać skóry piersi - ta reguła odnosi się do bielizny, którą dobieramy "na co dzień". W przypadku biustonoszy do karmienia nie dość, ze cała pierś musi zmieścić się w miseczce to na dodatek w miseczce musi być jeszcze co najmniej jeden rozmiar zapasu jeśli jest to stanik kupowany w 8/9 miesiącu ciąży. Musimy bowiem przygotować się na to, że biust po narodzinach maleństwa będzie wypełniony pokarmem - będzie pełniejszy, większy i cięższy. 

Każda mama powinna mieć do dyspozycji co namniej dwa stanii: jeden na noc (bezfiszbinowy) i drugi na dzień (fiszbinowy lub bezfiszbinowy w zależności od preferencji.


W idealnie dopasowanym biustonoszu:
 • pas biustonosza powinien przylegać ściśle do ciała
 • pas biustonosza powinien znajdować się w linii równoległej do podłoża
 • fiszbiny powinny okalać całą spodnią część piersi
 • fiszbiny z każdego boku powinny wskazywać środek pachy
 • piersi powinny całkowicie mieścić się w miseczce i nie wychodzić poza jej linię, a materiał nie powinien w żadnym miejscu uciskać skóry piersi
 • pod pas biustonosza z tyłu można włożyć maksymalnie dwa palce
 • panel biustonosza powinien przylegać do mostka i nie uciskać piersi
Firma MamBra to nie tylko sklep internetowy ale także dwa sklepy stacjonarne (w Warszawie i Krakowie). Panie mogą tam mierzyć bieliznę pod okiem profesjonalnych brafitterek.


Na koniec mała niespodzianka od firmy MamBra.

10 % zniżki przy zakupie dowolnej bielizny

dla mam, które przyłączą się do akcji Mama Glamour 2011  (szczegóły w w nagłówku bloga)


  1 komentarz:

  Miło mi poznać Twoje zdanie:)